Tracisz majątek, ryzyko śmierci rośnie

opublikowano: 12-04-2018, 22:00

Pieniądze nie dają szczęścia, ale ich utrata czasem może mieć fatalny skutek — wynika z badań Northwestern University Feinberg School of Medicine oraz University of Michigan.

Pieniądze nie dają szczęścia, ale ich utrata czasem może mieć fatalny skutek — wynika z badań Northwestern University Feinberg School of Medicine oraz University of Michigan. Naukowcy analizowali przypadki 8 tys. dorosłych Amerykanów w średnim wieku (powyżej 50. roku życia) przez 20 lat. Co dwa lata odwiedzali ich i przeprowadzali wywiady na temat sytuacji życiowej i materialnej, żeby sprawdzić, jak pieniądze wpływają na ich zdrowie. Ponad jedna czwarta z nich w badanym okresie doznała poważnej zmiany majątkowej. Okazało się, że u osób, które straciły 75 proc. lub więcej dorobku swojego życia w ciągu dwóch lat (a więc stosunkowo nagle), ryzyko śmierci w kolejnych dwóch dekadach rosło o połowę. Ryzyko rosło jeszcze bardziej (do 67 proc.) w przypadku mniej zamożnych osób.

— To, co nas najbardziej zakoczyło, to odkrycie, że posiadanie majątku i nagła jego utrata jest niemal tak samo niekorzystna dla twojego zdrowia jak nieposiadanie go w ogóle — komentuje Lindsay Pool, asystent profesora z Northwestern University Feinberg School of Medicine. Potencjalne wyjaśnienie może być jednak proste — koszty ubezpieczenia zdrowotnego w USA są bardzo wysokie, a utrata majątku wiąże się z ograniczonym dostępem do opieki zdrowotnej — napisał MarketWatch. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy