Traderzy JP Morgan mają wsparcie sztucznej inteligencji

opublikowano: 23-10-2017, 07:54
aktualizacja: 23-10-2017, 07:55

JP Morgan Chase ogłosił, że jego sprzedawcy i traderzy mogą korzystać z programu MSX, dzięki któremu będą znali bieżącą sytuację transakcji dokonywanych przez bank, a także przewidywać zmiany na rynku.

Samouczący program analityczny MSX opracował brytyjski startup Mosaic Smart Data. Największy amerykański bank testował go najpierw na rynku obligacji rządowych i swapów stopy procentowej. Obecnie będzie stosowany w dziale sprzedaży obligacji i handlu instrumentami finansowymi. Program zbiera dane z wszystkich miejsc handlu i gromadzi wszystkie zlecenia, aby sprzedawcy i traderzy mieli jak najlepszy obraz rynku w realnym czasie, co może pomóc im przewidzieć jego zmiany. Matthew Hodgson, szef Mosaic podkreśla, że oprogramowanie jego firmy pozwala poprawić osiągnięcia pracowników banku, a nie zastąpić ich.

- Automatyzacja zadań nie jest tym samym co automatyzacja miejsc pracy – powiedział Hodgson, który w przeszłości pracował w Deutsche Banku i Salomon Brothers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Traderzy JP Morgan mają wsparcie sztucznej inteligencji