TradeWinds: PŻM wycofała ofertę sprzedaży m/s Giewont i m/s Rysy

opublikowano: 04-02-2019, 11:08

Polska Żegluga Morska zrezygnowała ze sprzedaży dwóch statków klasy panamax z powodu rozczarowania reakcją rynku na ofertę, donosi branżowy serwis TradeWinds.

Największy polski armator potwierdził wcześniejsze doniesienia serwisu o zamiarze sprzedaży m/s Giewont i m/s Rysy. Rzecznik PŻM poinformował, że oferta została wycofana, bo reakcja rynku nie była dostatecznie pozytywna.

Zobacz więcej

Flota PŻM to 68 statków (FOT. ARC)

TradeWinds pisze, że decyzja o sprzedaży m/s Giewont i m/s Rysy była podyktowana strategią przeniesienia kapitału z segmentu panamax do segmentu mniejszych jednostek. Rzecznik PŻM powiedział serwisowi, że armator planuje nowe inwestycje, co według TradeWinds sygnalizuje plan zamówienia w Chinach nowych mniejszych statków. Serwis przypomina, że prezes PŻM Paweł Brzezicki w tym miesiącu będzie w Chinach w celu przeprowadzenia rozmów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, tradewindsnews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu