PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Transfer pieniędzy przez Blackberry

WST
opublikowano: 28-02-2013, 00:00

BlackBerry (BB), kanadyjski producent smartfonów, testuje usługę transferów pieniężnych, która ma pomóc w utrzymaniu odpływających rzesz klientów.

Znana wcześniej jako Research in Motion spółka rozpoczęła projekt pilotażowy z PT Bank Permata, indonezyjskim bankiem, który w części kontrolowany jest przez Standard Chartered. Usługa ma pozwalać na przesyłanie pieniędzy do „kontaktów” za pomocą serwisu BlackBerry Messenger. Wybór Indonezji na miejsce testów nie jest przypadkowy. Rynek z populacją 294 mln jest jednym z najważniejszych dla marki BB, która ma na nim dominującą pozycję. Wprowadzenie nowej technologii ma wspomóc BB w walce o utrzymanie abonentów, którzy od dłuższego czasu traceni byli na rzecz takich serwisów, jak choćby WhatsApp. W nowym segmencie Kanadyjczycy będą musieli jednak zmierzyć się z niekwestionowanymi potentatami: Western Union i MoneyGram International. Bianto Surodjo, szef kanałów elektronicznych w PT Bank Permata, wierzy, że usługa BBM Money zdobędzie w ciągu 12 miesięcy kilkaset tysięcy użytkowników. — Chcemy wpisać w zachowania klientów finansową aktywność. BlackBerry Messenger stał się bowiem dla Indonezyjczyków swoistą formą kultowej komunikacji — wyjaśnił Bianto Surodjo. Liczba użytkowników BB na świecie spadła z 80 do 79 mln na koniec IV kw. 2012 r., po dekadzie stałego wzrostu, zaś przychody obniżyły się aż o 47 proc. w porównaniu z wynikiem sprzed roku. Samych użytkowników usługi BlackBerry Messenger jest około 60 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane