Transport stawia na ekologię

Partnerem publikacji jest Galan Logistics
opublikowano: 19-12-2021, 20:00
Konrad Gałan
założyciel i prezes Galan Logistics

Sektor TSL szykuje się obecnie do wejścia w życie w lutym 2022 r. unijnego pakietu mobilności. Nowe przepisy podniosą koszty pracy. To wyzwanie wymusi na polskich przewoźnikach optymalizację łańcuchów dostaw, konieczną również ze względu na niedobór wykwalikowanych kierowców.

Galan Logistics, polska firma transportowo-logistyczna, od lat skutecznie buduje swoją markę głównie na rynkach skandynawskich. Obserwując zmieniające się trendy w branży, w tym roku zaczęła inwestować w zrównoważony transport. Sukcesywnie powiększa swoją flotę o ciągniki siodłowe zasilane gazem LNG, które emitują 90 proc. dwutlenku węgla do atmosfery mniej niż samochody napędzane benzyną czy ropą. W długoterminowych planach zakłada wymianę wszystkich pojazdów na bardziej ekologiczne.

Jednocześnie firma optymalizuje łańcuchy dostaw, dobierając środki transportu i sposób jego realizacji tak, by emitować do atmosfery jak najmniej dwutlenku węgla. Te działania korespondują z głównym trendem w branży transportowo-logistycznej opartym na dynamicznym rozwoju rynku e-commerce, dla którego priorytetem jest, z jednej strony, dbałość o terminowość dostawy, z drugiej – wykorzystanie transportu jak najbardziej przyjaznego dla środowiska.

W portfelu Galan Logistics udział branży e-commerce stale rośnie. Z tego powodu firma szuka efektywnych rozwiązań w transporcie intermodalnym, szczególnie łącząc transport drogowy z morskim, by zaspokoić coraz większy apetyt ze strony e-commerce. W tym celu wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, m.in. w postaci zintegrowanego systemu informacyjnego, który ułatwia kontrolę zleceń oraz stanu technicznego floty. Dzięki rozwiązaniom IT klienci Galan Logistics mogą w czasie rzeczywistym śledzić przesyłkę.

Jednocześnie firma razem z klientami szuka wspólnych rozwiązań logistycznych, każdorazowo dostosowując je do danego zlecenia. Poza inwestycjami w pojazdy zasilane alternatywnymi źródłami energii firma zamierza rozbudować swoją powierzchnię magazynową, zwiększając potencjał oferowanych usług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane