Trimtab planuje ofertę prywatną w 2009 r. i publiczną w 2010 r.

ISB
opublikowano: 25-09-2008, 14:06

Spółka informatyczna Trimtab, która dziś poinformowała o odstąpieniu od oferty publicznej, może w 2009 r. przeprowadzić ofertę prywatną, poinformował prezes spółki Marcin Marzec w rozmowie z agencją ISB. W 2010 r. spółka może przeprowadzić emisję publiczną.

"Plan jest taki: trochę chcemy poczekać, będziemy obserwować rynek i w 2009 r. możemy ewentualnie przeprowadzić ofertę prywatną" - powiedział Marzec ISB w rozmowie telefonicznej. Dodał, że jeśli warunki na rynku finansowym poprawią się, to spółka może przeprowadzić ofertę publiczną w 2010 r.

Marzec przyznał, że spółka ograniczyła nieco planowane inwestycje, ale dysponuje większymi środkami własnymi niż zakładała wcześniej.

"Ograniczyliśmy trochę środki inwestycyjne, ale generalnie rozwijamy się zgodnie z planem" - powiedział Marzec. Trimtab poinformował dziś, że KNF zatwierdził aneks do prospektu, który dotyczy odstąpienia od oferty. Spółka motywuje decyzję ochroną swoich interesów w sytuacji złej koniunktury na rynku kapitałowym.

Trimtab oferował do 750 tys. nowych akcji serii C i do 150 tys. istniejących akcji serii B. Oferującym był Dom Maklerski AmerBrokers.

Spółka spodziewała się, że wpływy netto z emisji wyniosą do 12,4 mln zł netto. Pozyskane środki miały zostać przeznaczone m.in. na akwizycje.

Trimtab podał, że jego przychody ze sprzedaży wyniosły w 2007 r. 14,96 mln zł wobec 2,74 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 1,325 mln zł wobec 8 tys. zł rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trimtab planuje ofertę prywatną w 2009 r. i publiczną w 2010 r.