Trion wchodzi w deweloperkę

ANP
opublikowano: 22-09-2009, 00:00

Na celowniku firmy znalazł się mający problemy finansowe deweloper. Akwizycja jeszcze w tym miesiącu.

Na celowniku firmy znalazł się mający problemy finansowe deweloper. Akwizycja jeszcze w tym miesiącu.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji Trion ujawnił plany akwizycyjne. Zarząd podpisał ze spółkami TMB oraz IDMSA trójstronny list intencyjny. Strony mają współpracować przy przejęciu przez Trion pełnej kontroli nad deweloperem TMB. Kluczem jest jego restrukturyzacja.

— Ostateczną umowę inwestycyjną chcemy podpisać do końca września tego roku. Będzie to restrukturyzacja zadłużenia. Głównym wierzycielem firmy jest IDMSA. Akwizycję sfinansujemy obligacjami, których emisję zatwierdziło czerwcowe walne — mówi Marek Grzona, prezes Triona.

Wrocławskie TMB miało w 2008 r. 50,5 mln zł przychodów i 8,2 mln zł EBIT. Jeśli powiedzie się przejęcie spółki w tym roku, jej przychody mają wynieść 40 mln zł. O firmie "PB" pisał na początku roku, kiedy okazało się, że klienci IDMSA nie mogli odzyskać 31,5 mln zł. Tyle warte były obligacje TMB sprzedane za pośrednictwem IDMSA w 2007 r. Spółka nie była w stanie wykupić papierów.

— Mamy problemy z płynnością przez zamrożenie pieniędzy w gruntach. To negatywnie odbije się na tegorocznych wynikach. Jednak koniunktura na rynku powoli się poprawia. Liczę, że pod skrzydłami Triona dokończymy planowane projekty — mówi Zdzisław Neuman, prezes TMB.

Tymczasem Trion nie wyklucza kolejnych przejęć.

— Rozglądamy się w Polsce i za granicą. Chcemy przesunąć środek ciężkości z działalności przetwórczej na deweloperkę. Widzimy ożywienie w tym segmencie. Chcę, by w 2010 r. przychody z deweloperki sięgały do 50 proc. w obrocie grupy — dodaje Marek Grzona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu