Trump: Harley-Davidson „wywiesił białą flagę”

opublikowano: 26-06-2018, 06:20
aktualizacja: 26-06-2018, 06:20

Prezydent Donald Trump skrytykował spółkę Harley-Davidson po tym jak ogłosiła przeniesienie części produkcji na europejski rynek poza USA aby uniknąć ceł odwetowych, donosi Reuters.

Trump ogłosił, że „walczył o spółkę” i jest zaskoczony iż zdecydowała się ona „wywiesić białą flagę”.

Zobacz więcej

Harley-Davidson

fot. Bloomberg

Harley-Davidson, jeden z najbardziej znanych na świecie producentów motocykli poinformował, że nie będzie próbował uwzględniać w cenach obowiązującego od 22 czerwca w Unii Europejskiej nowego cła wysokości 25 proc. Zamiast tego woli przenieść część produkcji poza USA. Spółka tłumaczyła, że wzrost ceł oznacza dla niej wzrost kosztów o 100 mln USD rocznie.

- Uważamy, że decyzja Harley’a o chronieniu popytu w Europie jest mądra w długoterminowej perspektywie rynku – napisali w raporcie analitycy Baird Equity Research. 

Trump w przeszłości mówił, że zgodnie ze swoim hasłem wyborczym „znów uczyni wielkim” najbardziej znanego amerykańskiego producenta motocykli. Harley-Davidson musiał jednak w okresie jego dotychczasowych rządów liczyć się z rosnącym kosztem polityki handlowej Białego Domu, podkreśla Reuters. Pod koniec kwietnia spółka informowała, że cła na stal i aluminium wprowadzone przez Donalda Trumpa zwiększy jej koszty o 15-20 mln USD w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu