Trump: Powell może być spokojny o pracę

opublikowano: 19-09-2019, 13:22

Prezydent Donald Trump powiedział, że „nie jest zachwycony” tym co robi Fed, informuje Reuters.

W rozmowie z Fox News Trump powiedział, że choć "nie jest zachwycony", to szef Fed, Jerome Powell może być spokojny o pracę.

Donald Trump
fot. REUTERS/Cathal McNaughton/File Photo/Forum

- Jest bezpieczny – powiedział prezydent USA podczas podróży do Kalifornii, zapytany przez dziennikarzy o to, czy szef Fed powinien martwić się o stanowisko.

Wypowiedź Donalda Trumpa pojawiła się już po decyzji Fed o obniżce stóp procentowych o 25 pkt. bazowych. W pierwszej reakcji na nią, na Twitterze, prezydent USA wyraził swoje rozczarowanie.

- Jay Powell i Rezerwa Federalna znów zawiedli. Bez odwagi, bez sensu, bez wizji! – napisał.

Donald Trump zerwał z wieloletnią tradycją wstrzymania się przez prezydenta USA od komentowania bieżącej polityki Fed. Atakuje bank centralny od połowy 2018 roku nieustannie żądając od niego luzowania polityki monetarnej i oskarżając o brak wsparcia dla wzrostu gospodarczego. W mediach pojawiały się informacje, że Trump myśli o pozbawieniu stanowiska Powella, którego sam na nie wskazał. Wielu prawników twierdzi jednak, że prezydent nie ma takiej legalnej możliwości.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane