Czytasz dzięki

Trump rozgromił Wall Street

opublikowano: 23-08-2019, 22:00

Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się dużymi spadkami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average tracił 2,37 proc., Standard & Poor’s 500 2,59 proc., a Nasdaq 3 proc.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Jednocześnie drożały obligacje skarbowe, a przyczynił się do tego prezydent Donald Trump, który powiedział, że odpowie na nowe chińskie taryfy celne i skrytykował prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella.

Rynek akcji rozpoczął już dzień spadkami po tym jak Chiny zagroziły wprowadzeniem dodatkowych ceł na towary z USA o wartości 75 md USD rocznie. Indeks S&P 500 odbił się chwilowo po wypowiedzi Powella sugerującej, że bank centralny obniży stopy procentowe w przyszłym miesiącu. Wzrosty jednak szybko zniknęły po tweecie Trumpa, a prym w spadkach wiodły spółki z sektora technologicznego. Akcje Apple zakończyły dzień stratą o 4,6 proc.

Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że „mamy bardzo mocnego dolara i bardzo słaby Fed”, co pobudziło spekulacje o możliwych działaniach mających na celu osłabienie dolara.

- Prezes Fed Jerome Powell był stosunkowo gołębi dzisiaj, na co rynki zareagowały pozytywnie, ale gdy pojawił się tweet handlowy, to zdecydowanie zmieniło dynamikę rynku – powiedział w rozmowie z Bloombergiem John Augustine dyrektor inwestycyjny Huntington Private Bank.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane