Trzecia fala koronawirusa uderzyła w Niemcy

  • Paweł Makosz
opublikowano: 19-03-2021, 12:24

Liczba przypadków koronawirusa w Niemczech wzrosła do poziomu obserwowanego ostatnio na początku bieżącego roku. Zmusiło to kanclerz Angela Merkel do rozpoczęcia rozmowy na temat rządowej strategii wprowadzenia kolejnych obostrzeń.

Liczba nowych przypadków wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o ponad 28 tys. Jest to największy dzienny przyrost od 21 stycznia. Siedmiodniowy wskaźnik zachorowań na 100 tys. osób wynosi obecnie 95,6 i jest o ponad połowę wyższy od danych z zeszłego miesiąca. .

– Znajdujemy się w natarciu trzeciej fali. Liczby rosną, udział brytyjskiej mutacji jest wysoki, a to wszystko wskazuje na kilka trudnych tygodni, które są przed nami - powiedział minister zdrowia Jens Spahn.

Kanclerz wraz z władzami wszystkich landów spotkają się w poniedziałek, aby zdecydować o kolejnych krokach mających na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obecne restrykcję dotyczące zamknięcia sklepów, hoteli, restauracji, sal gimnastycznych i obiektów kulturalnych wygasają 28 marca.

Coraz więcej Niemców opowiada się za zwiększonym lockdownem. Wśród 1 207 przebadanych sondażowo osób, 32 proc. stwierdziło, że obecne ograniczenia nie są wystarczająco surowe, jest to o 12 punktów procentowych więcej niż na początku tego miesiąca. Udział osób, które uważają, że obostrzenia są wystarczające, spadł do 38 proc. z 47 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane