Trzy firmy potwierdziły zainteresowanie G-8

FOKSAL Narodowy Fundusz Inwestycyjny Spółka Akcyjna
14-10-2002, 17:06

WARSZAWA (Reuters) - Trzy z sześciu firm chętnych do wzięcia udziału w prywatyzacji zakładów energetycznych tak zwanej grupy G-8 potwierdziło w poniedziałek swoje zainteresowanie zakupem akcji tej grupy, podał w poniedziałek resort skarbu.

Są to El-Dystrybucja, Electrabel International Holdings BV i E.On Energie AG wraz z e.dis Energie Nord AG.

Po fiasku negocjacji z niemieckim koncernem E.ON, na początku września minister skarbu zapowiedział, że powróci do rozmów z sześcioma firmami wcześniej zainteresowanymi zakupem akcji grupy G-8. Swego zainteresowania pakietem 60 procenta akcji G-8 nie potwierdziły więc hiszpańskie Iberdrola i Endesa oraz irlandzki ESB.

Prywatyzacja G-8 miała przynieść budżetowi państwa znaczącą część z zaplanowanych na ten rok wpływów prywatyzacyjnych w wysokości 6,6 miliarda złotych.

Jednak, jak zapowiedział Wiesław Kaczmarek ponowne negocjacje mogą spowodować przesunięcie transakcji o około sześć miesięcy.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: FOKSAL Narodowy Fundusz Inwestycyjny Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Trzy firmy potwierdziły zainteresowanie G-8