Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF

  • PAP
opublikowano: 12-08-2021, 14:00

Na liście ostrzeżeń publicznych pojawiły się trzy nowe podmioty – poinformowała w czwartkowym komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.

KNF wpisała na listę ostrzeżeń publicznych CurrencyApi Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii (serwis - bitmaszyna.pl). W tej sprawie Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Toruniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego).

fot. Andrzej Hulimka/Forum
fot. Andrzej Hulimka/Forum

Na listę trafiła także firma Androbayt Polska sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w Toruniu (serwis – bitmaszyna.pl). Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

KNF wpisała na listę ostrzeżeń również The Pacifica Group Limited (platforma inwestycyjna – thepacifica-group.com). W tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie trafiło zawiadomienie złożone przez UKNF o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane