Trzy oferty na budowę biblioteki w kampusie

opublikowano: 27-05-2018, 22:00

Uniwersytet w Białymstoku rozbudowuje kampus, który został oficjalnie otwarty w 2015 r.

Uniwersytet w Białymstoku rozbudowuje kampus, który został oficjalnie otwarty w 2015 r. W połowie maja nastąpiło otwarcie trzech ofert na budowę gmachu uniwersyteckiej biblioteki. Najniższa opiewa na 30,3 mln zł, a najwyższa na 34,2 mln zł. Wszystkie przekraczają jednak budżet uczelni, która planowała przeznaczyć na tę inwestycję 17,4 mln zł. Katarzyna Dziedzic, rzecznik uniwersytetu, informuje, że obecnie trwa szczegółowa analiza złożonych ofert, ale niewykluczone, że uczelnia rozpatrzy możliwość poszukania dodatkowego finansowania zewnętrznego.

Dwupiętrowa siedziba biblioteki to ponad 3 tys. mkw. powierzchni. Ma zmieścić magazyny na 500 tys. woluminów, salę konferencyjną i szkoleniową, pokoje dla pracowników oraz zielone atrium i czytelnię z antresolą dla 150 osób.

30,3 mln zł To najniżej wyceniana oferta na budowę biblioteki uniwersytetu, który planuje przeznaczyć na ten cel 17,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy