Trzy pytania do... BLUE TAX GROUP

Kamil Zatoński
09-04-2010, 12:12

Sąd wydał niekorzystny dla spółki wyrok, oddalający powództwo o unieważnienie umowy, łączącej ją z jednym z głównych akcjonariuszy - Dariuszem Wesołowski.

Newconnect.pb.pl: Jaki jest zakres usług, które pan Dariusz Wesołowski ma pełnić według kwestionowanej umowy?

Mirosław Stanisławski, prezes BTG: Niestety nie możemy ujawnić szczegółów umowy, o którą toczył się spór. Pan Dariusz Wesołowski zastrzegł, iż jest ona poufna. Ujawniając szczegóły moglibyśmy narazić się na konsekwencje prawne. Zwłaszcza, że dodatkowo z powództwa pana Dariusza Wesołowskiego przeciwko spółce toczy się postępowanie o zadośćuczynienie i ochronę dóbr osobistych dotyczące opublikowanego 18 kwietnia 2009 roku raportu giełdowego o wszczęciu przez spółkę postępowania na drodze prawnej przeciwko panu Wesołowskiemu (RB nr 24/2009).

Warto dodać, iż raport był podany zgodnie z  Regulaminem Alternatywnego Systemu Obrotu na rynku NewConnect, w którym wyraźnie jest mowa, iż emitent jest zobowiązany do przekazania w formie raportu bieżącego wiadomości o wszczęciu postępowania dotyczącego zobowiązań, które mogą mieć wpływ na jego działalność.

- Dlaczego Waszym zdaniem umowa ta jest nieważna?

- Powód podpisania umowy i towarzyszące temu okoliczności, których również nie możemy ujawnić z uwagi na klauzulę poufności, ewidentnie świadczą w ocenie zarządu o nieważności umowy. Dlatego też spółka podjęła kroki zmierzające do jej zakwestionowania.

- Jaki koszty spółka poniosła w 2009 r. z tytułu tej umowy i czy spółka jest w stanie określić, jakie konkretnie konsekwencje (finansowe i/lub inne) będzie miało obowiązywanie umowy do 2013 r.?

- Pytanie dotyczy szczegółów umowy, a - jak już wcześniej zaznaczyliśmy - nie możemy ujawnić jej treści. Możemy jedynie przekazać, iż koszty realizacji umowy, o którą toczyło się postępowanie, do 2013 roku może sięgnąć kwoty zbliżonej do wartości kapitału zakładowego Blue Tax Group (704 tys. zł - red.).

 

Masz pytania do spółki? Zadaj je w "Akcji Inwestor".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trzy pytania do... BLUE TAX GROUP