TSP: 1,2 mld zł na krakowskie centrum

Krzysztof Maciejewski
opublikowano: 12-07-1999, 00:00

TSP: 1,2 mld zł na krakowskie centrum

Budowa pierwszej fazy Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego prawdopodobnie wydłuży się do 2002 roku. Prace projektowe, które miały zakończyć się przed lipcem, nadal trwają.

Według przedstawicieli Tishman Speyer Properties — strategicznego inwestora KCK, jeszcze w sierpniu mogą zostać rozpatrzone wnioski o pozwolenie na budowę. Na razie wiadomo, że wkrótce ruszą prace przygotowawcze.

Krakowskie Centrum Komunikacyjne zajmie 60 tys. mkw. w centrum miasta. Łączna powierzchnia planowanych obiektów przekracza 250 tys. mkw., z czego około jednej trzeciej zajmą biurowce. Projekt zakłada m.in. budowę obiektów handlowo-usługowych, hoteli i multipleksu. Na terenie KCK powstanie również nowy dworzec autobusowy.

Założony pod koniec XIX wieku w USA Tishman Speyer Properties jest jednym z największych na świecie konsorcjów developerskich. Najbardziej znane inwestycje TCP — wieżowiec World Trade Center i lotnisko JFK — znajdują się w Nowym Jorku. Amerykańska firma chce zainwestować w Krakowie do 2002 roku ponad 1,17 mld zł (czyli 300 mln USD). Wstępną umowę z należącą do SP i PKP spółką Krakowskie Centrum Komunikacyjne Amerykanie podpisali w lutym ubiegłego roku. KM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Maciejewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TSP: 1,2 mld zł na krakowskie centrum