TUP rusza z megaprojektem

EG
opublikowano: 24-03-2011, 00:00

Miasteczko ma przynieść w ciągu 15-20 lat 220 mln zł  zysków.

Miasteczko ma przynieść w ciągu 15-20 lat 220 mln zł zysków.

Spółka TUP przystępuje do budowy Miasteczka Siewierz. Na 120 ha chce zbudować osiedle z domami na 2 tys. mieszkań. Rozpatrywana jest też opcja 1,3 tys. mieszkań oraz 90 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Pierwszy etap powstaje na 46 ha i będzie miał 339 mieszkań. Mieszkańcy wprowadzą się do nich za trzy lata. Z ich sprzedaży inwestor spodziewa się 170 mln zł przychodów i 22,5 mln zł zysków. W tym roku rozpoczną się prace przy budowie infrastruktury osiedla o wartości około 50 mln zł, z czego 8 mln zł da samorząd. Wartość kontraktu dla generalnego wykonawcy jest szacowana na 30 mln zł. Przetarg zostanie rozstrzygnięty w II kwartale. Realizacja całego przedsięwzięcia jest planowana na 12-15 lat i ma przynieść 220 mln zł zysków.

— Staramy się o pozyskanie na realizację projektu kredytów bankowych. Projekt obiecuje duży zwrot, jednak jest obarczony większym ryzykiem. Przygotowujemy więc scenariusze awaryjne: sprzedaż posiadanych nieruchomości i odzyskanie wierzytelności od firmy Opal Property, emisję obligacji lub emisję akcji z prawem poboru — tłumaczy Robert Moritz, prezes TUP.

W ubiegłym roku spółka wypracowała 12 mln zł zysku netto. Na wynik pozytywnie wpłynęła wycena nieruchomości po uchwaleniu planu zagospodarowania dla terenu, na którym powstaje Miasteczko Siewierz. Spółka utworzyła jednak 12 mln zł odpisu na wypadek nie wyegzekwowania od spółki Opal Property 27,6 mln zł należności powiększonej o odsetki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy