TUP: teraz Bydgoszcz

ANP
opublikowano: 08-10-2008, 00:00

Grupa chwali się listem intencyjnym na centrum kulturalno- -komercyjne. Inwestycja może kosztować 50 mln zł.

Grupa chwali się listem intencyjnym na centrum kulturalno- -komercyjne. Inwestycja może kosztować 50 mln zł.

Warszawski TUP podpisał z Bydgoszczą list intencyjny na wykonanie nowego projektu. Na miejskiej działce (0,9 ha) powstanie centrum kulturalno-komercyjne, w tym kino.

— TUP, poprzez spółkę TUP Property, ma doświadczenie w tworzeniu wielofunkcyjnych obiektów komercyjnych i zarządzaniu nimi. Przykładem jest centrum handlowo-rozrywkowe City Point w Tychach, którym zarządzamy od roku. Chcemy realizować kolejne takie projekty — mówi Robert Jacek Moritz, prezes TUP.

Bydgoskie centrum powstanie w dzielnicy Fordon.

— To odpowiedź na oczekiwania mieszkańców dzielnicy. Podjęliśmy rozmowy, które mają prowadzić do powstania kompleksu o charakterze kulturalno-rozrywkowym — mówi Konstanty Dombrowicz, prezydent Bydgoszczy.

Według wstępnych szacunków, koszt inwestycji może sięgnąć blisko 50 mln zł. Negocjacje i prace nad projektem mają się zakończyć do 31 stycznia 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu