Turcy na Śląsku

opublikowano: 11-06-2015, 00:00

Ekol to kolejny operator logistyczny, który uruchamia oddział w Polsce.

Spółka Ekol wywodzi się z Turcji i jest znana z zamiłowania do ekologicznych rozwiązań. Na macierzystym rynku jest potentatem. Ma pięć statków typy ro-ro i miesięcznie operuje ponad 60 składami pociągów. Dotychczas miała 10 oddziałów w Europie. Właśnie uruchomiła 11. w Polsce.

Ekol będzie u nas oferował usługi intermodalne i „konwencjonalne”, czyli krajowy i międzynarodowy transport drogowy przesyłek różnej wielkości. Poza tym firma będzie świadczyła również serwis kolejowy, lotniczy i morski. Uzupełnieniem usług świadczonych w Polsce będą odprawy celne i magazyn celny, a także szeroki serwis w ramach logistyki kontraktowej.

— Polska zajmuje ważne miejsce na logistycznej mapie Europy. Coraz więcej firm traktuje ją jako hub dla dystrybucji w Europie Środkowej i Wschodniej. Ponadto ilość towarów transportowanych między naszym krajem a Turcją, które są dwoma ważnymi „zakładami produkcyjnymi” w Europie, bardzo szybko rośnie. Uwzględniając to, że Polska rozwija się bardzo dynamicznie, firma zdecydowała się wejść do naszego kraju. Plany przewidują zatrudnienie tu kilkudziesięciu osób oraz osiągnięcie obrotów rzędu 15 mln euro do końca roku 2016 — mówi Wojciech Brzuska, dyrektor zarządzający Ekol International.

Ekol zaczął działalność w Polsce z końcem maja 2015 r. Pierwszy oddział w naszym kraju powstał w Katowicach, ale plany zakładają otwarcie kilku kolejnych w najbliższych miesiącach.

Firma chce uruchomić codzienne połączenia kolejowe między Europą Zachodnią a Polską, by będące oczkiem w głowie jej właścicieli rozwiązania intermodalne nie działały tylko do i z Turcji, ale także na terenie kontynentu, a zwłaszcza tam, gdzie spółka ma oddziały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu