Tusk: Platforma Obywatelska będzie opozycją

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 10:45

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uważa, że PO będzie w obecnym Sejmie opozycją - "jak będzie trzeba, bardzo twardą".

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uważa, że PO będzie w obecnym Sejmie opozycją - "jak będzie trzeba, bardzo twardą".

    "PO będzie działała skuteczniej niż do tej pory jakakolwiek opozycja, także z racji wielkości" - powiedział Tusk w środę w radiu RMF FM.

    Zdaniem Tuska, Platforma ma ponad 130 posłów "najlepiej, jak to w Polsce możliwe, przygotowanych do pracy w parlamencie".  "Mamy wielkie zadanie po tym, co się stało z PiS-em, po tym zawarciu nieformalnego, ale bardzo intensywnego sojuszu z Andrzejem Lepperem. Na szczęście Platforma jest bardzo silna, nie słaba, nie rachityczna, (tylko) prawicowa i wolnościowa" - powiedział lider PO. Dodał, że PO będzie "nadspodziewanie konsekwentna".

    Według Tuska, rząd Marcinkiewicza "ma być tak naprawdę kolejnym etapem budowy wielkiego ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, takiej twardej, radykalnej prawicy" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane