TVP chce uchylenia uchwał ministra Skarbu

PAP
opublikowano: 22-07-2008, 17:48

Zarząd TVP SA podjął decyzję o wniesieniu do sądu pozwu o uchylenie uchwał Ministra Skarbu Państwa, który jako walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, odmówił udzielania absolutorium członkom zarządu oraz Rady Nadzorczej.

Poinformowała o tym we wtorek PAP rzeczniczka TVP Aneta Wrona.

Rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa Maciej Wewiór powiedział PAP, że proces będzie "doskonałą okazją", by TVP wreszcie upubliczniła utajniony przez siebie audyt spółki. "Mamy nadzieję, że sąd będzie chciał go poznać" - dodał Wewiór. Podkreślił, że "nasza ocena działalności zarządu i RN TVP nie zmieniła się".

30 czerwca WZA nie udzielił absolutorium władzom spółki TVP za 2007 rok. Minister Aleksander Grad zapowiadał wcześniej, że po zapoznaniu się z audytem spółki, na który TVP nałożyła klauzulę tajności, nie będzie mógł udzielić absolutorium.

Członkowie zarządu i rady nadzorczej TVP mówili, że jest to decyzja polityczna i bez merytorycznego uzasadnienia, w związku z czym "podejmą kroki prawne na drodze sądowej".

Według TVP, WZA spółki odbyło się bez udziału jej władz, choć zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych, członkowie zarządu i rady nadzorczej mają prawo uczestniczenia. Podkreślano, iż WZA podjęło decyzję o nieudzielaniu absolutorium mimo zatwierdzenia sprawozdania zarządu z działalności spółki, sprawozdania finansowego za rok 2007 oraz propozycji podziału zysku netto.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / TVP chce uchylenia uchwał ministra Skarbu