TVP zrezygnowała z Eurowizji

DI, Wirtualnemedia.pl
22-11-2012, 15:59

Telewizja Polska postanowiła zrezygnować Konkursu Piosenki Eurowizji, który w przyszłym roku odbędzie się w Szwecji. Zarówno nie wyśle na niego polskiego reprezentanta, jak i nie przeprowadzi z niego transmisji, informuje serwis Wirtualnemedia.pl

Konkurs Piosenki Eurowizji jest organizowany od 1956 roku przez zrzeszającą telewizje publiczne Europejską Unię Nadawców (EBU), której członkiem jest TVP. Polska brała w nim udział od 1994 roku.

Po raz pierwszy reprezentanta Polski nie było w tegorocznej edycji konkursu, która odbywała się w stolicy Azerbejdżanu Baku. Decyzję tę TVP tłumaczyła tym, że wszystkie środki kieruje na rzecz obsługi tak ważnych i kosztownych wydarzeń jak Euro 2012 i igrzysk olimpijskich w Londynie. Teraz rzecznik prasowa TVP nie chce podawać powodów decyzji zarządu spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Wirtualnemedia.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / TVP zrezygnowała z Eurowizji