Czytasz dzięki

Tweetując z Bogiem

Materiał partnera
opublikowano: 18-06-2015, 23:20

Ewangelizacja za pomocą Twittera ?Współczesny Kościół podąża drogą nowych technologii, które pomagają na dotarcie z informacją do młodych ludzi. Tweeting with Good to książka i przypisana do niej strona internetowa oraz aplikacja na urządzenia mobilne. Otwarte warsztaty, na których.....

Wyślij tweeta do Boga

Ewangelizacja za pomocą Twittera ?Współczesny Kościół podąża drogą nowych technologii, które pomagają na dotarcie z informacją do młodych ludzi. Tweeting with Good to książka i przypisana do niej strona internetowa oraz aplikacja na urządzenia mobilne. Otwarte warsztaty, na których można nauczyć się korzystania z tych narzędzi odbędą się podczas wystawy SACROEXPO w Targach Kielce, od 22 do 24 czerwca

Od książki do sieci społecznościowych

Wyjaśnić wiarę w 140 znakach – taki jest cel książki Tweetując z Bogiem, wydanej przez Edycję Świętego Pawła, która właśnie pojawiła się w księgarniach. „Książka – jak tłumaczy jej autor, ks. Michel Remery – nie ma na celu wyjaśnienia wiary w sposób kompletny, ale chce zainicjować dialog, pomóc w refleksji, oczywiście mamy świadomość, że jeden tweet nie jest w stanie wyrazić wszystkiego”.

Pozycja nie ogranicza się do 140 znaków tekstowych na każdy temat, ale poszerza odpowiedzi na dwóch stronach do każdego pytania. „Czytelnik zatem może otworzyć książkę tam, gdzie chce i kiedy chce” – tłumaczy autor i dodaje: „Możemy powiedzieć, że tweet jest pewnym wprowadzeniem do odpowiedzi, która później zostaje poszerzona na dwóch stronach książki, z obrazkami i piękną grafiką, aby lektura była przyjemniejsza”.

 

Głównym celem książki jest „wzięcie na serio wezwania do ewangelizacji” również w sieciach społecznościowych. Autor wyjaśnia, że „Ewangelia jest konkretną propozycją”, a Twitter z Bogiem „próbuje dać pewne odpowiedzi, ale także zachęcić do postawienia sobie pytań na temat własnej relacji z Bogiem. Projekt ma na celu pomóc ludziom w refleksji nad wiarą i nad jej znaczeniem dla pełni ich życia”.

Aplikacja i strona internetowa dla wszystkich

Projekt nie ogranicza się do samej książki. Zespół młodych ludzi, który kieruje projektem Tweeting with GOD, wraz z autorem oddaje do dyspozycji stronę internetową, aby dalej poszerzać wiedzę na tematy poruszone w książce. Każdy z 200 tweetów, czyli pytań-odpowiedzi, jest powiązany z tekstami ojców Kościoła, nauczaniem Magisterium Kościoła oraz Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Dla autora ważne jest, aby „jedno pytanie prowadziło do następnego i do chęci zgłębiania, dowiedzenia się czegoś więcej”. Dlatego wszystkie zagadnienia są przedstawione „w sposób zrozumiały i łatwy w lekturze”.

 

Na stronie internetowej znajdują się wszelkie niezbędne informacje potrzebne chrześcijaninowi, aby wiedział, w co wierzy. Ponadto ekipa Tweeting with GOD stworzyła aplikację w 10 językach ze wspólnymi modlitwami, częściami stałymi Mszy św. oraz z absolutną nowością w dziedzinie katechezy: błyskawiczne przeniesienie się z kart książki w sieć internetową. Dzięki funkcji aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym każda strona książki z danym zagadnieniem łączy się bezpośrednio ze stroną internetową z nią skojarzoną, tak by można było uzyskać bezpośredni dostęp do odpowiedzi na pytanie oraz do tekstów nauczania Kościoła. Narzędzia te pomagają w łatwy sposób dotrzeć do młodych ludzi i wyjaśnić wiarę. Autor tłumaczy, że te dodatki do książki są istotne dla projektu, ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie „coraz częściej przeglądają tylko strony online”. Z tego samego powodu zespół Tweeting with God będzie miał konkretne zadanie bycia obecnym w sieciach społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane