Twitter ma już kobietę w radzie

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 06-12-2013, 05:06

Portal społecznościowy, który ściągał na siebie falę krytyki za brak kobiety w radzie dyrektorów, ma już reprezentantkę płci pięknej w tym gremium.

Twitter, popularny portal z mikroblogami, który zadebiutował niedawno na giełdzie, poinformował, że ma już w radzie dyrektorów pierwszą kobietę. Do zespołu dołączyła Marjorie Scardino, była szefowa koncernu Pearson, giganta z branży edukacyjnej i wydawniczej. Scardino jest ósmą osobą w radzie Twittera. 

Zobacz więcej

Marjorie Scardino jest pierwszą kobieta w radzie Twittera FOT. Bloomberg

Menedżerka ma 66 lat i była prezeską Pearsona od 1997 r. do 2012 r. Wcześniej pełniła różne role w The Economist Group, wydawcy prestiżowego magazynu "The Economist", w którym udziały ma grupa Pearson. Do kwietnia tego roku Scardino zasiadała także w radzie Nokia Corporation.  

Scardino jak na razie umieściła na Twitterze zaledwie jeden wpis, w którym podziękowała portalowi i stwierdziła, że trudno byłoby o bardziej ekscytujący czas na przyłączenie się do serwisu.  

Twitter zadebiutował na parkiecie w zeszłym miesiącu zyskując w pierwszym dniu 73 proc. Portal z siedzibą w San Francisco ma ponad 230 mln użytkowników na całym świecie, ale ciągle poszukuje sposobu na zwiększenie wpływów reklamowych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Twitter ma już kobietę w radzie