Twitter umożliwa monetyzację treści

opublikowano: 23-06-2021, 09:25

Twitter uruchomił we wtorek dwa nowe rozwiązana w swoim serwisie, które pozwolą użytkownikom na monetyzację treści, donosi The Independent.

Na razie są one dostępne tylko w USA. To Ticketed Spaces oraz Super Follows. Pierwsze rozwiązanie pozwala zarabiać właścicielom kont na zaoferowaniu wyłącznego dostępu do dźwiękowych treści na Twitter Spaces. Z kolei Super Follows pozwala użytkownikom serwisu zarabiać na miesięcznych wpłatach za dostęp do ekskluzywnych treści oraz interakcje.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Twitter poinformował we wtorek, że oba rozwiązania są na razie dostępne tylko dla „kreatorów z USA”. Możliwość korzystania z Super Follows udostępnił tylko tym użytkownikom, którzy m.in. mają co najmniej 10 tys. obserwujących i wykonali co najmniej 25 wpisów w okresie ostatnich 30 dni. Użytkownicy chętni do skorzystania z Ticketed Spaces muszą mieć m.in. co najmniej 1 tys. obserwujących i mieć co najmniej trzy wydarzenia w okresie minionego miesiąca.

Twitter informuje, że użytkownicy obecnie mogą zarobić nawet 97 proc. wpływów z obu rozwiązań. Serwis bierze tylko 3 proc. dopóki przychody z obu rozwiązań nie przekroczą 50 tys. USD. Minięcie tej granicy spowoduje, że Twitter weźmie nawet do 20 proc. przyszłych wpływów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane