Twój e-PIT padł ofiarą własnej popularności

opublikowano: 15-02-2019, 10:32

Bardzo duże zainteresowanie usługą Twój e-PIT spowodowało przeciążenie serwerów Ministerstwa Finansów, co przełożyło się na problemy z logowaniem i korzystaniem z usługi.

Usługa została uruchomiona o północy. Do tej pory za jej pośrednictwem zostało  złożonych ponad 20 tys. PIT-ów. Wielu użytkowników ma problemy z logowaniem, niektórym od rana nie udało się to ani razu.

- Zainteresowanie usługą jest bardzo duże. Każdy chce wejść, zobaczyć. Uruchomiliśmy już pierwsze dodatkowe serwery, w rezerwie są kolejne. Jeśli będzie taka potrzeba, to też je wykorzystamy. To jest kwestia niedługiego czasu, żeby wszystko wróciło do normy  – informuje Paweł Jurek, rzecznik MF.

Z nieoficjalnych informacji PB wynika, że za problemy odpowiada front-end.

- Wisi front-end. W ministerstwie walczą ze zrównoważeniem ruchu na load balancerach - wygląda na to, że  frontowe urządzenia źle rozkładają ruch. Są dokładane serwery i procesory, żeby front–end wzmocnić. MF chyba się nie spodziewało się takiej popularności usługi – mówi nasz informator.

Usługa Twój e-PIT w 2019 r. jest dostępna dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. W usłudze Twój e-PIT system automatycznie przygotowuje i udostępnia dla podatnika zeznanie roczne. Usługa wykorzystuje wyłącznie te dane, które posiada administracja skarbowa.

  

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy