Twórca Amazona i Blue Origin radzi, jak dobrze żyć

opublikowano: 08-04-2019, 22:00

Jaki jest sekret długiego życia pełnego sukcesów?

Aby przeżyć życie w szczęściu i niczego nie żałować, gdy masz 80 lat, odpowiedz sobie na 12 pytań — radzi portal CNBC, powołując się na przemowy miliardera Jeffa Bezosa.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Szef Amazona powiedział kiedyś podczas wykładu pt. „Jesteś tym, co wybierasz”: „Mądrość jest darem, uprzejmość wyborem. Dary są proste — i tak je otrzymujesz. Wybory mogą być trudne. Możesz dać się uwieść swoim darom, jeśli nie jesteś ostrożny, a jeśli już tak się stanie, będzie to prawdopodobnie ze szkodą dla twoich wyborów”.

Co to oznacza w praktyce?

Nie jest ważne, ile zer zgromadzisz na koncie, ważne są wybory, jakich po drodze dokonałeś, żeby dotrzeć tam, gdzie jesteś. Miliarder zaoferował też słuchaczom 12 pytań, które mogą pomóc stworzyć piękną historię własnego życia. Oto niektóre z nich: „Jak wykorzystasz dary, które otrzymałeś”, „Jakich wyborów dokonasz”, „Czy inercja będzie twoim przewodnikiem czy raczej pójdziesz za głosem swoich pasji?”, „Czy będziesz podążać za dogmatami, czy będziesz oryginalny”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy