Twórca Amazona i Blue Origin radzi, jak dobrze żyć

opublikowano: 08-04-2019, 22:00

Jaki jest sekret długiego życia pełnego sukcesów?

Aby przeżyć życie w szczęściu i niczego nie żałować, gdy masz 80 lat, odpowiedz sobie na 12 pytań — radzi portal CNBC, powołując się na przemowy miliardera Jeffa Bezosa.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Szef Amazona powiedział kiedyś podczas wykładu pt. „Jesteś tym, co wybierasz”: „Mądrość jest darem, uprzejmość wyborem. Dary są proste — i tak je otrzymujesz. Wybory mogą być trudne. Możesz dać się uwieść swoim darom, jeśli nie jesteś ostrożny, a jeśli już tak się stanie, będzie to prawdopodobnie ze szkodą dla twoich wyborów”.

Co to oznacza w praktyce?

Nie jest ważne, ile zer zgromadzisz na koncie, ważne są wybory, jakich po drodze dokonałeś, żeby dotrzeć tam, gdzie jesteś. Miliarder zaoferował też słuchaczom 12 pytań, które mogą pomóc stworzyć piękną historię własnego życia. Oto niektóre z nich: „Jak wykorzystasz dary, które otrzymałeś”, „Jakich wyborów dokonasz”, „Czy inercja będzie twoim przewodnikiem czy raczej pójdziesz za głosem swoich pasji?”, „Czy będziesz podążać za dogmatami, czy będziesz oryginalny”.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy