Tworzymy przyszłość twojej firmy

Partnerem publikacji jest Rödl & Partner
opublikowano: 24-02-2023, 15:14
aktualizacja: 24-02-2023, 15:14
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ta myśl przyświeca Rödl & Partner, międzynarodowej firmie świadczącej zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audytu, business process outsourcingu, doradztwa podatkowego, doradztwa prawnego, consulting. W Polsce firma działa od ponad 30 lat i oferuje pełen wachlarz usług doradczych (one-stop shop) dla przedsiębiorstw aktywnych na całym świecie.

Rynek doradczy jest jednym z najbardziej konkurencyjnych sektorów gospodarki. Rozwój technologii, narzędzia komunikacji, standardy obsługi klientów, sytuacja ekonomiczna i geopolityczna — to tylko część wyzwań, z jakimi współcześnie zmagają się przedsiębiorcy. Nic więc dziwnego, że od swoich doradców oczekują kompleksowego wsparcia. Takiego wsparcia udziela im Rödl & Partner — ze 107 biurami w 50 krajach i ponad 5 tys. specjalistów.

Jak twierdzą sami pracownicy, w Rödl & Partner priorytetem są relacje z klientami. W Polsce firma pomaga przedsiębiorcom od ponad 30 lat.

— Rośniemy razem z nimi. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu dobrze wiemy, że to, co dziś wydaje się pewne, jutro może wyglądać zupełnie inaczej. Przyszłość zaczyna się dziś — nasza praca zmienia się niemalże każdego dnia, podobnie jak rola doradcy — mówi Marzena Rączkiewicz, doradca podatkowy i partner.

Do Rödl & Partner zgłaszają się spółki, które inwestują w Polsce lub wkraczają na zagraniczne rynki i muszą dostosować się do lokalnych wymogów funkcjonowania przedsiębiorstw. Rödl & Partner pomaga im w realizacji celów biznesowych. Klient otrzymuje wsparcie doświadczonych i skutecznych księgowych, biegłych rewidentów, adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych i wyspecjalizowanych tłumaczy.

Ku przyszłości

Eksperci Rödl & Partner nieustannie od lat wykorzystują w swojej pracy nowoczesne technologie. Doskonale rozumieją, że digitalizacja i automatyzacja procesów pozwalają firmom rozwijać się w sposób dynamiczny i zrównoważony. Dlatego od początku działalności firma stawia na rozwój technologiczny — wdraża narzędzia na miarę czasów, które usprawniają pracę ekspertów i dają im więcej przestrzeni na doskonalenie własnych kompetencji.

Rödl & Partner z dużą troską odpowiada na potrzeby klientów. Towarzyszy im w rozwoju, podąża za nimi do kolejnych regionów świata, wspiera w otwieraniu kolejnych lokalizacji, zatrudnianiu pracowników, czuwa nad rozliczeniami i przestrzeganiem zapisów prawa. W DNA firmy wpisane są: okazywanie troski, wytyczanie kierunku, przedsiębiorczość, niemieckie standardy, wymiar międzynarodowy, duch zespołowości oraz pragnienie sukcesu.

Rödl & Partner zajmuje czołowe miejsca w polskich i międzynarodowych rankingach, m.in. „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej”. Od lat pojawia się też wśród najlepszych kancelarii i firm audytorskich. Sukcesy na tym polu potwierdza stała obecność w takich zestawieniach jak Gazele Biznesu i Diamenty „Forbesa”. Nic więc dziwnego, że doradcom zaufały spółki z Polski, Niemiec, Austrii, Skandynawii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Francji czy Chin.

— Z wieloma klientami pracujemy od początku naszej działalności w Polsce i ta wspólna podróż to nie tylko ogrom doświadczeń i nauki, lecz również partnerstwo i wzajemne zaufanie. Na przestrzeni lat obserwujemy, jak zmieniają się zawody księgowego, prawnika, doradcy podatkowego czy biegłego rewidenta — przekonuje Magdalena Ludwiczak, biegły rewident i partner.

— Niezmiennie jednak jesteśmy firmą rodzinną i człowiek zawsze jest w centrum naszej uwagi: klient, pracownik, współpracownik. Co ważne, po nasze wsparcie sięgają nie tylko międzynarodowe korporacje, lecz również średniej wielkości przedsiębiorstwa będące liderami na rynkach światowych.

Rödl & Partner od wielu lat wdraża także lean management, a wraz z nim digitalizację procesów i ujednolicenie narzędzi wykorzystywanych w firmie. Poprawa jakości świadczonych usług to także umiejętnie zorganizowana praca doradców, usprawnienia, wyeliminowanie przeszkód i wdrożenie jasnych zasad współpracy. Lean ma być prostą drogą do tego, aby efekt pracy był wart poświęconego czasu. Tu zachęca się do zadawania pytań i szukania najlepszych rozwiązań zarówno dla klienta, jak i jego doradcy.

Rödl & Partner dba również o środowisko. Co roku realizuje kilkadziesiąt projektów z zakresu CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. Przedstawiciele firmy jako swoje priorytety wymieniają: dzielenie się wiedzą, rozwój pracowników i działalność kierowaną do lokalnych społeczności — związaną ze wsparciem różnych grup społecznych i instytucji w najbliższym otoczeniu pracowników. Firma jest sygnatariuszem Karty różnorodności i wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ 2015–2030.

Partnerstwo dla biznesu

Atutem Rödl & Partner jest doświadczony zespół doradców. Cechują go: agilność, czyli umiejętność dostosowania się do zmieniających się okoliczności, podążanie za zmianami oraz interdyscyplinarność, czyli szeroka wiedza z różnych dziedzin, m.in. prawa, podatków, finansów. I przede wszystkim regularna i empatyczna komunikacja między stronami. Rödl & Partner kieruje się zasadą jednego opiekuna odpowiedzialnego za wszystkie projekty i sprawy realizowane dla konkretnego klienta.

— Bezpośrednia komunikacja oraz otwartość w rozmowach pozwalają na jak najlepsze doradztwo na wielu płaszczyznach działalności naszych klientów — wyjaśnia Magdalena Ludwiczak.

— Nasi pracownicy są interdyscyplinarnymi doradcami, partnerami do rozmowy, którzy służą pomocą w wielu kwestiach związanych z bieżącym prowadzeniem biznesu.

Rödl & Partner dba o rozwój pracowników i wzajemne relacje. Magdalena Ludwiczak świętuje w tym roku 25-lecie pracy w spółce. Na swojej ścieżce zawodowej kieruje się słowami Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w twoim życiu”.

— Współpraca z klientami, wspieranie ich w osiąganiu sukcesów, wieloletnie relacje — to wszystko jest dla mnie niezwykle cenne i przynosi mi ogromną satysfakcję. Ponadto dużą radość daje mi praca z ludźmi, obserwowanie ich rozwoju w naszych strukturach i entuzjazm do współtworzenia naszej organizacji — dodaje.

Rödl & Partner to nie tylko profesjonalna, globalna firma doradcza. To również ponad pięciotysięczna społeczność zaangażowanych pracowników, którzy codziennie dbają o rozwój twojego biznesu.

Historia Rödl & Partner

Firma Rödl & Partner powstała w 1977 r. w Norymberdze. Założył ją niemiecki adwokat dr Bernd Rödl. Po upadku muru berlińskiego rozszerzył swoją działalność na wschodnie Niemcy, a następnie otworzył biura w Pradze, Budapeszcie i Warszawie. W 1994 r. Rödl & Partner – jako pierwsza niemiecka firma doradcza – otrzymała licencję na świadczenie usług w Chinach. Kolejne oddziały powstały m.in. w: USA, Brazylii, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Tajlandii, Wietnamie, RPA i Meksyku. Z lokalnej kancelarii stała się globalną firmą doradczą. W Polsce jej oddziały znajdują się w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane