Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 14-07-2019, 22:00

Trzeci tydzień lipca przyniesie sporo danych z polskiej gospodarki. Inwestorzy będą śledzić także początek sezonu wyników na Wall Street oraz GPW.

Poniedziałek

Dzień rozpoczniemy od danych z Chin: cen nieruchomości (3.30), produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej, inwestycji w miastach oraz dynamiki PKB (4). Analitycy są zdania, że druga największa gospodarka świata rozwijała się w drugim kwartale w tempie 6,3 proc. w ujęciu rocznym. Z polskiej perspektywy najważniejsza będzie 10, kiedy poznamy finalne dane o inflacji w czerwcu. Przypomnijmy, że wstępny odczyt pokazał wzrost cen o 2,6 proc. rok do roku, co stanowiło przekroczenie celu inflacyjnego NBP. Do kompletu o 14 GUS przedstawi bilans płatniczy Polski. Wyniki spółek: Citigroup

Wtorek

O 10.30 poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy. Pół godziny później z Niemiec nadejdzie najnowsze wskazanie indeksu ZEW. O 14 warto będzie zwrócić uwagę na inflację bazową w Polsce, która zdaniem analityków wzrośnie z 1,7 do 1,9 proc. Następnie na makroekonomiczną scenę wejdą Amerykanie. O 14.30 pojawi się raport o sprzedaży detalicznej, o 15.15 poznamy dynamikę produkcji przemysłowej, a o 16 zapasy niesprzedanych towarów i indeks rynku nieruchomości NAHB. Dzień zamkną dane o napływie kapitałów do USA oraz zmianach zapasów ropy.

Wyniki spółek: Goldman Sachs, JP Morgan, Wells Fargo

Środa

O 10 GUS przedstawi informacje o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w czerwcu. Równolegle polscy statystycy przedstawią raport o koniunkturze konsumenckiej. Następnie ciężar uwagi przeniesie się na inflację w Wielkiej Brytanii (10.30) oraz strefie euro (11). W USA na tapecie znajdą się pozwolenia na budowę i rozpoczęte budowy domów (14.30) oraz Beżowa Księga (20). Wyniki spółek: Alcoa, Bank of America, BNY Mellon, eBay, Netflix, US Bancorp

Czwartek

W nocy czasu polskiego z Japonii nadejdą dane o handlu zagranicznym (1.50). Następnie kontynuować będziemy przegląd danych z kraju. O 10 GUS przedstawi raport o produkcji przemysłowej. W USA jak co czwartek pojawi się informacja o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (14.30), której towarzyszyć będzie tym razem indeks Fed z Filadelfii (14.30) oraz indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board (16). Wyniki spółek: Microsoft, SAP

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia rozpoczniemy danymi o inflacji w Japonii (1.30). Następnie pod lupę trafi raport o sprzedaży detalicznej w Polsce (10). Na GPW rozpocznie się sezon wyników za drugi kwartał 2019 r. Pierwszą spółką, która podzieli się z inwestorami swoim raportem, będzie PKN Orlen.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu