Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 13-04-2020, 22:00

W skróconym tygodniu na rynki trafi kolejna porcja informacji z gospodarek. Z polskiej perspektywy najważniejszy będzie wyczekiwany raport o inflacji. Na Wall Street rozpocznie się ostatni tak dobry sezon wyników.

Wtorek. Nad ranem czasu polskiego powinniśmy poznać dane o handlu zagranicznym Chin. W Czechach opublikowany zostanie raport o inflacji (9), a w Polsce bilans płatniczy (14). Na Wall Street rozpocznie się sezon wyników za pierwszy kwartał, który zainaugurują banki JP Morgan, Wells Fargo oraz firma Johnson & Johnson.

Środa. będzie dniem z inflacją. Odpowiednie dane napłyną z Francji (8:45), Słowacji (9), Hiszpanii (9), Szwecji (9:30), Włoch (10) i Polski (10). Przypomnijmy, że ze względu na wyjątkowe okoliczności, GUS zrezygnował z opublikowania wstępnych danych o wzroście cen. Sporo informacji makroekonomicznych napłynie także z USA. W amerykańskiej paczce danych znajdziemy wnioski o kredyt hipoteczny (13), wyniki sprzedaży detalicznej (14:30), indeks NY Empire State (14:30), produkcję przemysłową (15:15) oraz indeks rynku nieruchomości NAHB (16). Również o 16 o stopach procentowych decydował będzie Bank Kanady.

Wyniki: Bank of America, Citigroup, US Bancorp (za I kwartał)

Czwartek. O 3:30 poznamy sytuację na australijskim rynku pracy. O 8 Niemcy podadzą dane o inflacji, zaś o 11 Eurostat zajmie się inflacją producencką. 14 to godzina publikacji danych NBP o inflacji bazowej. W USA, jak ostatnio co czwartek, w centrum uwagi znajdzie się liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (14:30), którym towarzyszyć będą raporty o pozwoleniach na budowę oraz liczbie rozpoczętych budów (14:30). Wyniki: Forte, Kino Polska, Master Pharm, MOL, Ursus (za 2019 r.); BNY Mellon, Phillip Morris (za I kwartał)

Piątek. O 4 dane o dynamice PKB w pierwszym, naznaczonym koronawirusem kwartale, przekażą Chiny. Z Państwa Środka napłyną także raporty o produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej oraz inwestycjach w aglomeracjach miejskich (4). W Japonii z kolei pojawi się informacja o produkcji przemysłowej (6:30). O 11 Eurostat przedstawi zbiorczy raport o inflacji w strefie euro i UE. Makroekonomiczny tydzień zwieńczy publikacja amerykańskiego indeksu wskaźników wyprzedzających Conference Board (16). Wyniki: Energa, Newag, Polimex-Mostostal (za 2019 r.)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane