Czytasz dzięki

Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 05-07-2020, 22:00

W oczekiwaniu na drugą turę wyborów prezydenckich w Polsce będziemy śledzić głównie dane makroekonomiczne ze świata.

Poniedziałek

Na pierwszy ogień pójdą dane o zamówieniach w niemieckim przemyśle (8), produkcja przemysłowa w Hiszpanii (9) i sprzedaż detaliczna na Węgrzech (9). O 10.30 poznamy wartość indeksu Sentix obrazującego nastroje inwestorów w strefie euro. Pół godziny później Eurostat przedstawi statystyki dotyczące sprzedaży detalicznej. Po długim weekendzie w USA (piątek był dniem wolnym) w centrum uwagi znajdzie się sektor usług za sprawą indeksów PMI (15.45) i ISM (16).

Wtorek

O 6.30 o stopach procentowych będzie decydował bank centralny Australii. Nowy dzień przyniesie także nowe dane z niemieckich fabryk — tym razem dotyczące produkcji przemysłowej (8). Analogiczne raporty nadejdą także z Czech i Węgier (9) oraz ze Szwecji (9.30).

Środa

O 7.45 poznamy sytuację na szwajcarskim rynku pracy. Kwadrans później Norwegowie przedstawią dane o PKB. Na Węgrzech z kolei tematem numer jeden będzie inflacja (9). Dzień zwieńczą statystyki kredytu konsumenckiego w Stanach Zjednoczonych (21).

Czwartek

Inflacja producencka i konsumencka będzie stanowić przedmiot raportów, które nadejdą z Chin (3.30). W Niemczech (8) oraz na Węgrzech (9) pojawią się dane o handlu zagranicznym, zaś w Czechach (9) o stopie bezrobocia. W USA, jak co czwartek, poznamy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (14.30).

Piątek

Dane o inflacji napłyną z Rumunii (8), Norwegii (8) oraz Czech (9). O produkcji przemysłowej poinformują natomiast statystycy z Francji (8.45) i Włoch (10). W Polsce będzie to ostatni dzień kampanii przed II turą wyborów prezydenckich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane