U Scheiblera można zamieszkać

MAS
opublikowano: 29-04-2010, 17:41

Już wkrótce pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do loftów powstałych w XIX-wiecznej łódzkiej przędzalni.

Dobiega końca prawie pięcioletnia modernizacja łódzkiej fabryki Karola Scheiblera. Prowadzone są już tylko prace porządkowe. 19 kwietnia lofty U Scheiblera uzyskały pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, że pierwsi mieszkańcy mogą się już wprowadzać.

Pozytywną opinię wydały instytucje, które prowadziły kontrolę loftów. W najbliższych dniach rozpocznie się wydawanie kluczy do apartamentów.

W zabytkowej przędzalni powstało 421 apartamentów o powierzchni od 40 do 200 mkw. Projektanci starali się jak najmniej ingerować w historyczną bryłę zabytkowych budynków. Elementami wyróżniającymi lofty U Scheiblera są pofabryczne duże okna, które zachowano w oryginalnym kształcie, a także żeliwne słupy charakterystyczne dla architektury postindustrialnej. Obiekt przykryto nowym dwuspadowym dachem. W środkowej części zadaszenia zostawiono świetlik, przez który światło dzienne dociera do wnętrza budynku. Oprócz tego w różnych partiach dachu wbudowane są tarasy, z których będą mogli korzystać właściciele apartamentów usytuowanych na górze. Inwestorem jest Opal Property Development.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / U Scheiblera można zamieszkać