Ubezpieczeniowe ING zmieni nazwę na NN

Po IPO planowanym na 2014 r. ubezpieczeniowa część finansowego koncernu przeprowadzi rebranding.

NN Życie – tak już w przyszłym roku może nazywać się działający na polskim rynku ubezpieczyciel ING Życie. To efekt zmian, jakie zachodzą u jego właściciela. Przygotowuje się on do podziału na dwie części: bankową i ubezpieczeniową. To druga zostanie sprzedana przez giełdę i po debiucie zmieni nazwę na NN.

Nowe logo spółki
Zobacz więcej

Nowe logo spółki

- ING Insurance przygotowuje się do zostania samodzielną firmą. Ujawnienie jej nowej marki NN to krok milowy w tym procesie i dowód na to, że jesteśmy w końcowej fazie restrukturyzacji grupy ING – mówi Ralph Hamers, prezes ING.

Nowy brand odwołuje się do holenderskich korzeni firmy. Do 1991 r., czyli do fuzji z Postbankiem, holenderski ubezpieczyciel nazywał się Nationale-Nederlanden. Potem zmienił nazwę na ING.

Zmiana dotknie także część firmy, która odpowiada za inwestycje i nazywa się ING Investment Management. Jej nowa nazwa będzie brzmiała NN Investment Partners.
Debiut giełdowy ubezpieczeniowej części ING jest planowany na 2014 r. Dokładna data nie została wyznaczona i będzie zależała od sytuacji na rynku finansowym.

Podział to efekt przyznania firmie przez rząd holenderski 10 mln EUR pomocy w 2008 r. Komisja Europejska uzależniła zgodę na jej zatwierdzenie od podziału ING na część bankową i ubezpieczeniową. Pomoc ma zostać spłacona do końca 2015 r., a aktywa ubezpieczeniowe do końca 2018 r. (wyjątkiem są aktywa w Europie, których ING musi się pozbyć w ciągu najbliższych trzech lat).
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Ubezpieczeniowe ING zmieni nazwę na NN