Udany debiut Votum

KZ, PAP
opublikowano: 20-12-2010, 09:29

Na otwarciu debiutanckiej sesji kurs praw do akcji spółki Votum wzrósł o 13,4 proc. do 4,31 zł.

Votum jest największym na polskim rynku ubezpieczeniowym podmiotem oferującym kompleksową pomoc w sprawach odszkodowawczych. Spółka specjalizuje się w postępowaniach dotyczących roszczeń za szkody osobowe objęte systemem ubezpieczeń obowiązkowych.

Podstawowa usługa polega na podjęciu działań mających na celu ustalenie sprawcy wypadku i jego ubezpieczyciela, a następnie uzyskanie od niego świadczeń odszkodowawczych. W ciągu pięciu lat działalności, Votum reprezentowała w sporach z ubezpieczycielami blisko 60 tys. klientów

Do obrotu zostało wprowadzonych 2 mln praw do akcji serii B.

W ramach oferty spółka oferowała inwestorom łącznie 3 mln akcji serii A i B po cenie 3,80 zł. Inwestorzy zapisali się na wszystkie oferowane walory. Redukcja zapisów w transzy otwartej wyniosła ponad 70 proc.

Spółka chce wykorzystać środki z emisji akcji na na dofinansowanie dwóch spółek zależnych: Votum-RehaPlus S.A. oraz Votum Centrum Odškodnění a.s. w Brnie. Na ten cel spółka przeznaczy też 2,5 mln zł środków własnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, PAP

Polecane