Udany debiut windykatorów

opublikowano: 20-05-2015, 00:00

Debiut Kancelarii Prawnej Inkaso WEC i Kerdos Group

37 proc. O tyle skoczył kurs praw do akcji Kancelarii Prawnej Inkaso WEC z Łodzi, która we wtorek zadebiutowała na NewConnect.

Potem było jeszcze lepiej — po godz. 15 kurs rósł o ponad 70 proc., do 0,46 zł za papier. Obroty nie przekroczyły jednak 100 tys. zł. Spółka, zajmująca się przede wszystkim obsługą wierzytelności z sektora B2B, miała w ubiegłym roku 4,55 mln zł przychodów i 0,19 mln zł zysku netto.

To 432. spółka notowana na NewConnect i ósmy tegoroczny debiutant na tym rynku. Z grona siedmiorga poprzednich debiutantów na minusie debiutancką sesję rozpoczęło tylko Corelens, działające w branży optycznej.

Papiery Kerdos Group od dziś w obrocie

Obligacje na okaziciela serii J Kerdos Group o wartości nominalnej 9,98 mln zł będą notowane na Catalyst od środy, 20 maja. To walory, których jednostkowa wartość nominalna wynosi 1 tys. zł, a oprocentowanie 8 proc. Obligacje, które spółka, sprzedająca artykuły kosmetyczne i higieniczne, uplasowała przed dwoma miesiącami, zostaną wykupione za 3 lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński, KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Udany debiut windykatorów