Udziałowiec Gazpromu pozwał PwC

Marek Druś, Reuters
opublikowano: 16-04-2002, 00:00

Fundusz Hermitage Capital Management, mniejszościowy udziałowiec rosyjskiego koncernu Gazprom, oskarżył PricewaterhouseCoopers o sfałszowanie audytu spółki. Fundusz zwrócił się również do rosyjskiego ministerstwa finansów o odebranie PwC licencji na świadczenie usług audytorskich w Rosji. Bill Browder, prezes Hermitage Capital Management, oskarża PwC o zaniżenie w wynikach audytu strat, jakie Gazprom poniósł sprzedając gaz oraz część aktywów poniżej cen rynkowych.

— Celem wszczęcia przez nas kroków prawnych jest nie tylko doprowadzenie do ukarania PricewaterhouseCoopers. Chcemy wysłać sygnał do wszystkich działających w Rosji audytorów, że oczekujemy nich dokładnych i rzetelnych informacji oraz wniosków, które nie będą uzależnione od oczekiwań władz spółek — napisał w wydanym oświadczeniu Browder.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Udziałowiec Gazpromu pozwał PwC