UE dofinansuje dwa polskie programy promocyjne

DI, PAP
opublikowano: 18-11-2012, 17:00

Komisja Europejska zaakceptowała dwa polskie programy promocyjne. Jeden dotyczy promocji mięsa w Chinach, w Rosji i na Bliskim Wschodzie, drugi - będzie zachęcać do spożywania produktów regionalnych.

Jak poinformowała Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA/FAMMU),

Komisja Europejska zaakceptowała ostatnią transzę zgłoszonych w tym roku programów promocji produktów rolnych w UE i krajach trzecich. Wybrano 14 projektów w tym dwa z Polski. Mają być one realizowane przez 3 lata.

Całkowity budżet tych programów - to 52,86 mln euro, z czego wkład UE wyniesie 27,15 mln euro.

Wśród zatwierdzonych programów znalazły się dwa zgłoszone przez Polskę. Jeden z nich, zaproponowany przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, ma na celu promocję polskiego mięsa w Chinach, Rosji i na Bliskim Wschodzie.

Budżet tego programu wynosi ponad 4,7 mln euro, w tym ponad 2,3 mln euro - to unijne pieniądze.

Drugi polski program, zgłoszony przez Agencję Rynku Rolnego (ARR), ma

promować w Polsce produkty regionalne.

Programy zgłoszone przez inne państwa członkowskie obejmują m.in. promocję owoców i warzyw, mięsa, mleka i produktów mleczarskich, oliwy z oliwek, produktów organicznych i kwiatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / UE dofinansuje dwa polskie programy promocyjne