UKIE: Urzędnicy są bardzo dobrze przygotowani do UE

opublikowano: 08-04-2004, 14:16

PAP: Polscy urzędnicy są bardzo dobrze przygotowani do integracji z UE, co podkreślają "zarówno komisarze unijni, jak i przedstawiciele państw członkowskich" - mówi wicedyrektor Departamentu Kształcenia Europejskiego w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej Marian Stasiak.

Jako przykład Stasiak podał dobre wykorzystanie funduszy z Sapardu, czyli programu pomocy finansowej i strukturalnej dla rolnictwa 10 państw Europy Środkowo-Wschodniej wchodzących do UE.

Program działań związanych z przygotowaniem urzędników do członkostwa w UE Departament Kształcenia Europejskiego przedstawił na czwartkowej konferencji prasowej.

"W tej chwili w urzędach europejskich pracuje około 150 osób z obywatelstwem polskim" - szacuje dyrektor Departamentu Grażyna Lipka.

82 osoby znalazły już zatrudnienie w urzędach pomocniczych Parlamentu Europejskiego.

Departament będzie przygotowywał półroczne sprawozdania, w których będzie oceniał przygotowanie kadr urzędów centralnych. Będą one przedstawiane na posiedzeniach UKIE i Rady Ministrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / UKIE: Urzędnicy są bardzo dobrze przygotowani do UE