Ukraina ma nadzieję dołączyć do WTO w lipcu 2007

opublikowano: 31-01-2007, 20:43

Ukraiński minister gospodarki Wołodymyr Makucha powiedział w środę, że Ukraina ma nadzieję sfinalizować swe przystąpienie do Światowej Organizacji Handlu (WTO) w lipcu roku 2007.

Ukraiński minister gospodarki Wołodymyr Makucha powiedział w środę, że Ukraina ma nadzieję sfinalizować swe przystąpienie do Światowej Organizacji Handlu (WTO) w lipcu roku 2007.

Zakończenie procedury akcesyjnej stanie się rzeczywistością w środku lata, w lipcu - powiedział Makucha na konferencji prasowej. Dotychczas, jak pisze AFP, ukraińskie władze miały nadzieję, że to nastąpi w pierwszym kwartale tego roku.

Nie tłumacząc, skąd zmiany w terminarzu, minister Makucha dodał jedynie, że dyrektor generalny WTO Pascal Lamy wyraził zgodę na przyjazd do Kijowa w celu podpisania stosownego porozumienia.

Tymczasem premier Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył we wtorek podczas pobytu we Lwowie, że Ukrainie pozostały jeszcze trzy sprawy do uregulowania przed przystąpieniem do WTO.

Sama WTO musi się jeszcze wypowiedzieć na temat zgodności ze swymi przepisami około 20 ustaw przyjętych przez Kijów w połowie grudnia. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane