Ukraiński SoftServe rośnie we Wrocławiu

opublikowano: 19-06-2015, 00:00

Lwowska firma zatrudni 100 pracowników. Do Polski ciągną kolejne firmy i specjaliści zza wschodniej granicy.

Inżynier poszukiwany we Wrocławiu. Kilkudziesięciu informatyków chce zatrudnić SoftServe, największa ukraińska firma IT. W ostatnie wakacje ogłosiła, że wchodzi do Polski — do Krakowa i Wrocławia. Najpierw stawia jednak na stolicę Dolnego Śląska, gdzie do końca roku zamierza powiększyć zespół z 30 do 100 pracowników. Nie rośnie wyłączniew Polsce, bo oferty pracy ma także do ośrodków w Bułgarii (Sofia) i na Ukrainie: w Dniepropietrowsku, Lwowie, Kijowie, Równem, Czerniowcach, Iwano- Frankowsku i Charkowie. Założona w 1993 r. we Lwowie spółka ma dziś na świecie 29 centrów rozwoju i zatrudnia ponad 4 tys. osób. Jej biura znajdują się w kilku stanach w USA, a także Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Szwecji, Bułgarii i Rosji. Przez pięć lat rozwijała się w dwucyfrowym tempie i spodziewa się utrzymać je także w tym roku.

— To kolejna ukraińska firma IT, która zdecydowała się na Wrocław. Rozmawiamy z dwiema następnymi. Te inwestycje zwiększają zainteresowanie Wrocławiem na ukraińskim rynku pracy. Przekłada się to na większą liczbę cenionych przez pracodawców ukraińskich informatyków w mieście — mówi Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Od ubiegłego roku działają we Wrocławiu Gorilla i Cogniance, każda zatrudnia po około 30 osób. Sporo inżynierów z Ukrainy pracuje też we wrocławskim biurze Luxoft, spółki założonej w 2000 r. przez grupę rosyjskich biznesmenów, od 2013 r. notowanej na NYSE, obecnie z siedzibą w Szwajcarii. Wrocław nie jest wyjątkiem.

— Coraz więcej informatyków z Ukrainy pracuje w centrach IT w Poznaniu — mówi Marcin Przyłębski, dyrektor poznańskiego Biura Obsługi Inwestorów. — Jedna firma zza wschodniej granicy, która prowadzi działalność z pogranicza IT i design, właśnie zdecydowała się na Trójmiasto, ale jeszcze nie ujawniamy jej nazwy. Mamy sporo zapytań ze Wschodu, w większości z Ukrainy — przyznaje Marcin Faleńczyk z Invest in Pomerania, agencji, która ściąga inwestycje do Trójmiasta. © Ⓟ

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane