Unia zapłaci za ekowiedzę firm

  • Marta Bellon
opublikowano: 18-04-2014, 00:00

W Lubuskiem małe i średnie firmy nauczą się, jak rozwijać biznes z pomocą ekologicznych rozwiązań. Za darmo.

„Firma XXI wieku to firma ekologiczna”— projekt pod tym hasłem realizuje Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu (Lubuskie). Organizuje bezpłatne szkolenia oraz proponuje studia podyplomowe w zakresie ekologii, dofinansowane z funduszy unijnych. Projekt adresowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z siedzibą na terytorium Polski — nie tylko właścicieli, ale również pracowników.

Skorzysta z niego 240 uczestników (135 kobiet i 105 mężczyzn). Szkolenia, sesje doradcze i studia pozwolą przedsiębiorcom dowiedzieć się: jak osiągać wyższe zyski, stosując rozwiązania proekologiczne, jak skutecznie wprowadzać je w firmie, w jaki sposób rozbudowywać firmę przy jednoczesnej dbałości o środowisko, jak w zgodzie z etyką biznesu rozwijać i promować rozwiązania ekologiczne oraz jak budować ekologiczną markę produktu i nowoczesny, proekologiczny wizerunek firmy. Przedsiębiorcy już mogą zapisywać się na bezpłatne szkolenia o tematyce proekologicznej (ekoinnowacje, źródła finansowania, zarządzanie środowiskowe, marketing i ekologiczna marka produktu, audyt energetyczny, audyt ekologiczny, OZE). Może wziąć w nich udział każdy pracownik, bez względu na wykształcenie. Zajęcia będą odbywać się w weekendy. Nocleg i wyżywienie są zagwarantowane. Projekt przewiduje też doradztwo (10 godzin dla mikroprzedsiębiorcy, 20 godzin dla małego i 35 godzin dla średniego przedsiębiorstwa), czyli wspólne identyfikowanie jego potrzeb i praca nad indywidualnym „Planem wdrożenia działań proekologicznych”. Szkolenia i doradztwo są ze sobą powiązane. Brzeski ośrodek edukacyjny proponuje również przedsiębiorcom i pracownikom ich firm studia podyplomowe:

„Zarządzanie ekologiczne w MSP” oraz „Ekoinnowacje w MSP”. To 196 godzin zajęć, odbywających się w piątek po południu lub w weekendy. Program studiów przewiduje też wyjazdy studyjne. Pracownikom mikro- i małych przedsiębiorstw koszt nauki w 80 proc. pokrywa Unia Europejska. A w przypadku pracowników średnich firm — 70 proc. Do zapłaty pozostaje więc, w zależności od wielkości firmy, 1200 zł lub 1600 zł.

Więcej informacji:

www.ekodlafirm.wshe.edu.pl

Kontakt:

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu

☎ 77 4160070 wew. 22, 603270333, 504153965 e-mail: biuro@ekodlafirm.edu.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Unia zapłaci za ekowiedzę firm