Unibep dziś zawrze umowę akwizycyjną

ANP
opublikowano: 23-12-2008, 11:05

Unibep, generalny wykonawca z Bielska Podlaskiego,  może dziś podpisać przedwstępną umowę zakupu drogowej spółki regionalnej.

Na początku grudnia prezes Jan Mikołuszko informował o rozpoczęciu procesu badania drogowej spółki. Zapewniał, że jest rentowna, a akwizycja umożliwi Unibepowi startowanie w przetargach na budowę głównie dróg wojewódzkich i lokalnych. Spółka zamierza również uczestniczyć w większych zleceniach w charakterze partnera w konsorcjach.

Według prezesa Mikołuszko drogowa firma jest nieduża, ale Unibep widzi w niej spory potencjał. Przejęcie ma być sfinansowane z pieniędzy własnych. Wejście w nowy sektor ma uchronić Unibep m.in. przed ochłodzeniem w branży deweloperskiej, w której firma również działa. Spółka liczy, że z segmentu drogowego osiągnie w przyszłym roku do 50 mln zł przychodów. Natomiast w ciągu najbliższych trzech latach ma być to już kwota w wysokości 200 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane