Unicredit zapłaci za "zero" za Lotos

PAP
30-11-2010, 07:30

Komisja Nadzoru Finansowego wreszcie kończy postępowanie dotyczące słynnej od dwóch lat analizy wyceniającej Lotos na zero złotych - ustalił "Parkiet". Według gazety, UniCredit musi się liczyć z wysoką grzywną, wynoszącą nawet ponad 500 tys. złotych.

Od momentu, kiedy rynek dowiedział się o zerowej wycenie akcji gdańskiej grupy paliwowej, nieraz zapowiadano, że twórców tej analizy (podpisany był pod nią Robert Rethy, analityk z węgierskiego biura UniCredit CAIB) może spotkać sroga kara polskiego nadzoru finansowego. I najprawdopodobniej w końcu spotka.

Z informacji "Parkietu" wynika bowiem, że Komisja Nadzoru Finansowego powinna zająć się raportem o Lotosie zaraz na początku przyszłego roku. Wysokość ewentualnej kary ustali Komisja w sześcioosobowym składzie. Gazeta giełdy w swojej publikacji zaznacza, że obecnie Lotos jest wart 4,08 mld zł, a od czasu feralnej rekomendacji UniCredit akcje gdańskiej spółki zdrożały o blisko 160 procent. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Unicredit zapłaci za "zero" za Lotos