Unicredit zwolni we Włoszech 5200 osób

PAP
opublikowano: 15-11-2011, 11:21

Grupa Unicredit zwolni we Włoszech 5200 osób – piszą we wtorek włoskie gazety. Informując o sytuacji finansowej banku zwracają uwagę na jego „szokujące” kwartalne straty w wysokości prawie 10 miliardów euro i wielki kilkutorowy plan jej uzdrowienia.

Prasa kładzie nacisk na decyzję o rezygnacji z wypłaty dywidendy za 2011 rok, a także na zapowiedź podjęcia szeregu kroków, by przywrócić Unicredit charakter banku komercyjnego, skoncentrowanego na działalności we Włoszech, Niemczech, Austrii, wschodniej Europie.

„Corriere della Sera” twierdzi, że bank będzie kontynuował ekspansję w krajach, uważanych za strategiczne, takich jak Rosja, Polska, Turcja, Republika Czeska.

Cięcia w zatrudnieniu, odnotowuje się, dotyczyć będą 5200 miejsc pracy we Włoszech od chwili obecnej do 2015 roku. Wyjaśniono, że chodzi przede wszystkim o pracowników zbliżających się do wieku emerytalnego. Kierownictwo banku podkreśliło, że rozważy możliwość wcześniejszego przejścia części personelu na emeryturę.

Szacuje się, że celem kroków naprawczych jest osiągnięcie 3,8 miliarda euro zysku w 2013 roku i 6,5 miliarda euro w 2015 r. Ma temu służyć między innymi szacowana na 7,5 miliarda euro rekapitalizacja, największa z podjętych przez jakikolwiek bank we Włoszech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / Unicredit zwolni we Włoszech 5200 osób