Unijne granty dla MSP z Dolnego Śląska

opublikowano: 28-06-2018, 22:00

Mali i średni gracze z regionu oraz ich partnerstwa mogą powalczyć o dotacje na wprowadzanie na rynek nowych produktów i usług.

Pieniądze są dostępne w poddziałaniu 1.5.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego („Rozwój produktów i usług w MŚP — konkurs horyzontalny”). W puli jest 5 mln EUR. Z grantów zostaną sfinansowane projekty związane m.in. ze zmianą procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług w firmach. Dotacje pokryją też koszty zakupu ruchomych środków trwałych, a także wartości niematerialnych i prawnych. Eksperci ocenią, czy realizacja przedsięwzięć przyczyni się do powstania innowacji produktowych lub procesowych. Warto podkreślić, że dofinansowanie nie obejmuje wydatków przeznaczonych na innowacje marketingowe i organizacyjne.

Premiowane będą projekty, które wpisują się w jedną z inteligentnych specjalizacji województwa dolnośląskiego. W tym zestawieniu są: branża chemiczna i farmaceutyczna, żywność wysokiej jakości, surowce naturalne i wtórne, produkcja maszyn i urządzeń, obróbka materiałów oraz technologie informacyjno-komunikacyjne. Na preferencje mogą liczyć również przedsiębiorcy, którzy wniosą wkład własny wyższy od minimalnego. Minimalna wartość wydatków kwalifikowanych przedsięwzięcia to 100 tys. zł. Maksymalne dofinansowanie dla mikro i małych firm wynosi 45 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, a dla średnich — 35 proc. Wnioski można składać w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na listopad. © Ⓟ

WAŻNA DATA

25.07 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.5.1 RPO WD. Nabór zakończy się 3 sierpnia.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.dip.dolnyslask.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu