Uniqa chce przejąć AXA w regionie CEE

opublikowano: 06-02-2020, 10:23

Austriacka grupa ubezpieczeniowa gra pierwsze skrzypce w grupie starających się o biznes AXA, informuje Bloomberg.

Francuska spółka AXA, która rozważa sprzedaż biznesu ubezpieczeniowego w środkowo-wschodniej Europie (CEE), prowadzi zaawansowane rozmowy z austriacką Grupą Uniqa – poinformował Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła zbliżone do sprawy.

Według informatora agencji porozumienie dotyczące sprzedaży polskich, czeskich i słowackich spółek AXA zostanie osiągnięte już w najbliższych tygodniach. Twierdzi on też, że Uniqa prawdopodobnie przebiła oferty złożone przez włoskie Generali i austriacką grupę Vienna Insurance Group. Ostateczna decyzje jeszcze nie zapadła, aby zainteresowani mogli podnieść stawkę.

Przedstawiciele AXA, Generali, Uniqa i Vienna Insurance odmówili Bloombergowi komentarza.

Grupa Uniqa jest czołowym ubezpieczycielem w Austrii. Działa także w krajach środkowo-wschodniej Europy, gdzie nie osiągnęła masy krytycznej. Przejmując biznes od francuskiego ubezpieczyła znacząco by urosła w tej części Starego Kontynentu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane