Universal Music zarobiła 230 mln USD na płycie Swift

skib/, Bloomberg
opublikowano: 18-01-2023, 17:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Najnowsza płyta Taylor Swift “Midnights” okazała się bardzo lukratywnym źródłem dochodu dla Universal Music Group w 2022 r. Wytwórnia zarobiła na albumie 230 mln USD - przekazał Bloomberg.

Taylor Swift
Taylor Swift
Bloomberg

“Midnights” rozszedł się w sześciu milionach egzemplarzy w ciągu ośmiu tygodni i stał się pierwszym albumem w historii, którego utwory zajęły wszystkie miejsca w rankingu Billboard Top 10.

33-letnia artystka, która zawarła umowę z Universal Music w 2018 r., wypracowała w 2022 r. za 3 proc. dochodów z nagrań muzycznych wytwórni.

Według danych analityków JP Morgan Chase, twórczość Taylor Swift przyniosła największy zysk w czwartym kwartale po tym, jak wydała album “Midnights”.

“Płyta pobiła mnóstwo rekordów i prawdopodobnie przyniesie jeszcze większe zyski UMG w czwartym oraz pierwszym kwartale” - uważają eksperci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane