Universum-Życie wypatruje prezesa

Łukasz Świerżewski
24-01-2003, 00:00

Potwierdziły się nasze informacje o szykowanych zmianach w zarządzie Universum-Życie. Posady stracili prezes Anatol Adamski i wiceprezes Teresa Grabowska. Poszukiwania następców trwają.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Universum-Życie potwierdziło podaną przez nas we wtorek informację o odwołaniu członków zarządu spółki.

Rada nadzorcza Universum-Życie TU odwołała dwóch z trzech członków zarządu. Odwołani — prezes Anatol Adamski i wiceprezes Teresa Grabowska — będą pełnić obowiązki do 31 stycznia — daty wyznaczającej powołanie nowego składu zarządu przez RN — głosi komunikat.

Anatol Adamski nie ma ostatnio szczęścia. W połowie grudnia Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych zdecydowała o odwołaniu go z początkiem 2003 r. z funkcji przewodniczącego zarządu komisarycznego Daewoo TU, która pełnił równolegle z prezesurą Universum.

Universum to dawne Dae-woo-Życie. Jego właścicielami są: Daewoo-FSO, pośrednik sprzedający auta w systemie przedpłat AICE oraz Daewoo TU. Portfel towarzystwa opiera się w dużym stopniu na ubezpieczeniach osób, które kupowały samochody Deawoo za pośrednictwem AICE. Kryzys na motorynku sprawił, że przypis składki towarzystwa, który pod koniec 2000 r. wynosił niemal 27 mln zł, spadł po trzech kwartałach 2002 r. do 10,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Universum-Życie wypatruje prezesa