UOKiK rozważa postępowanie przeciw bankom

AD
opublikowano: 20-01-2015, 11:35

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napisał na Twitterze, że "właśnie analizują" możliwość wszczęcia postępowania przeciw bankom w sprawie "jednostronnej zmiany klauzul w umowach kredytowych".

Adam Jasser, prezes UOKiK napisał na Twitterze: "Jednostronna zmiana klauzul w umowach kredytowych jest naganna i może być przedmiotem postępowania UOKiK. Analizujemy to w tej chwili."

Adam Jasser, prezes UOKiK
Marek Wiśniewski

Jego Twitt pojawił się w momencie doniesień prasowych o bankach, które nie chcą zastosować wobec klientów ujemnego oprocentowania kredytów w CHF, zgodnie z wprowadzeniem w Szwajcarii ujemnych stóp procentowych.

— Jest zgoda, że przy ujemnym LIBOR, w przypadku gdy w umowie nie ma zapisu, że dolna granica oprocentowania nie może być niższa niż 0 proc., oprocentowanie nie jest naliczane, ale nie może być ujemne. Bank może zrezygnować z marży, lecz nie będzie dopłacać do kredytu. Kwestią dyskusyjną jest jeszcze, czy kredyt w ogóle może być darmowy — mówiła nam wczoraj osoba znająca szczegóły ustaleń po posiedzeniu Związku Banków Polskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane