UOKiK: Valeant może przejąć kontrolę nad Sanitas

UOKiK
17-08-2011, 16:08

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie kontroli przez spółkę Valeant Pharmaceuticals kontroli nad spółką Sanitas.

Oba przedsiębiorstwa działają na rynku produkcji i sprzedaży leków mających zastosowanie m.in. w dermatologii. W wyniku koncentracji Valeant Pharmaceuticals z Kanady przejmie kontrolę nad Sanitas z Litwy, kupując akcje stanowiące 87,2 proc. jej kapitału zakładowego. Spółkami zależnymi Valeant Pharmaceuticals są Polfa Rzeszów i Valeant IPM z Rzeszowa oraz Emoi-Fars z Ksawerowa. Spółkami zależnymi Sanitas są Jelfa z Jeleniej Góry i Homeofarm z Gdańska.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: UOKiK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UOKiK: Valeant może przejąć kontrolę nad Sanitas